تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

اندر تیکر

  آندرتیکر (به انگلیسی: The Undertaker)، یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کشتی‌گیران حرفه‌ای حال حاضر جهان می‌باشد که در کمپانی WWE حضور دارد و هم اکنون در مسابقات اسمکدان شرکت می‌کند. او به مدت بیست و چهار سال با کمپانی دبلیودبلیوای همکاری کرده‌است. آندرتیکر کشتی حرفه‌ای را از World Class Championship Wrestling در سال ۱۹۸۴ آغاز نمود. سپس او به World Championship Wrestling در سال ۱۹۸۹ رفت. وقتی که WCCW قراردادش را تمدید نکرد، او در سال ۱۹۹۰ به دبلیودبلیوای پیوست و تا هم اکنون با این کمپانی همکاری کرده‌است. آندر تیکر دو لقب کاملاً متضاد یک دیگر دارد: مرد مرده و نمرده که سرچشمهٔ آن‌ها از شخصیت‌های مختلف وی در طول سال‌ها است. او با مأمور کفن و دفن در سال ۱۹۹۰ شروع کرد و در پایان دهه‌ی۹۰، با عنوان رهبر تاریکی بازی کرد. قبل از بازگشتش به مرد مرده در مارس سال ۲۰۰۴، با عنوان آمریکایی عوضی (یک موتور سوار) که از ۲۰۰۰ تا۲۰۰۳ از آن استفاده کرد نیز بازی کرد. بازی‌هایی که او تخصص آن‌ها را دارد، مسابقه تابوت، زنده دفن شده، جهنم درون یک قفس و آخرین سواری هستند. کین به عنوان برادر وی خوانده می‌شود و این دو یکی از بهترین تیم‌های تاریخ (تیم برادران ویرانی) را تشکیل دادند. آندر تیکر در رستلمنیا، رکورد شکست ناپذیری ۲۱–۰(۲۱بازی، ۲۱برد) را تا سال ۲۰۱۴ میلادی حفظ کرد تا این که در رستلمنیا ۳۰ در یک مسابقه تک به تک به براک لزنر شکست خورد. این سیر پیروزی‌ها به عنوان «بزرگ‌ترین نوار پیروزی در ورزش» شناخته شده‌اند[۱] البته وی هم چنان صاحب رکورد بیش‌ترین برد است و هم چنان نفر اول رستلمنیا می‌باشد و در سال بعد نیز در آن شرکت کرد و با پیروزی درمقابل بری وایت، رکورد را به ۲۲برد ارتقاء داد. همچنین آندرتیکر، کسی است که در اولین شوی WWE RAW در سال ۱۹۹۳ میلادی مسابقه داد و پیروز شداز سال ۱۹۹۰ تا سال ۱۹۹۴ویرایش

  آندرتیکر کار خود در WWE را در سوروایور سریس ۱۹۹۰ آغاز کرد و در آن عضو تیم تد دیبیاسی بود. پس از مدّتی، پول بیرر (Paul Bearer) را به عنوان مربّی همراه برگزید. پول بیرر، جامی فلزی را با خود به همراه داشت که با آن آندرتیکر را مسخ می‌نمود و به او قدرت می‌بخشید. آندرتیکر در رستلمنیا ۷، جیمی اسنوکارا شکست داد. پس از چند مسابقهٔ دیگر، در سوروایور سریس ۱۹۹۱ علیه هالک هوگان (Hulk Hogan) مبارزه کرد و نخستین عنوان قهرمانی کمربند WWE خود را به دست آورد. البته هوگان پس از چند روز، در مبارزه‌ای سنگین او را شکست داد و کمربند قهرمانی را پس گرفت. آندر تیکر در رستلمینیا۸، هم تیمی خود جیک رابرتز (Snakes Robert) را شکست داد (سال ۱۹۹۲ میلادی). او هم چنین علیه برزکر brezekker مبارزه کرد و پیروز گشت. در سوروایور سریس ۱۹۹۲ میلادی نخستین مسابقهٔ تابوت (Casket match) بین آندرتیکر و کامالا Kamala (مبارز فوق سنگین وزن سیاه پوست که خود را شبیه آدمخوران آفریقایی آرایش می‌کرد) انجام شد که در آن مسابقه، آندرتیکر پیروز شد. آندرتیکر در ۱۹۹۳ میلادی با جاینت گونزالز (بلند قامت‌ترین کشتی‌گیر تا به امروز) درگیر شد و در رستلمنیا ۹ او را شکست داد.

   

  از سال ۱۹۹۴ تا سال ۱۹۹۷ میلادیویرایش

  آندرتیکر برای کسب عنوان قهرمانی WWE در رویال رامبل ۹۴، باید در برابر یوکوزانا قهرمان آن زمان کشتی می‌گرفت. این مسابقه به صورت تابوت برگزار شد که در آن، یوکوزانا با کمک چند کشتی دیگر وی را شکست داد. آندرتیکر که از ناحیهٔ پشت آسیب دیده بود، مجبور شد چند ماه به استراحت کند. پس از برگزاری مسابقات رستلمنیا ۱۰، تد دیبیاسی مرد یک میلیون دلاری آندرتیکر بدلی را به مردم معرّفی کرد. آندرتیکر واقعی پس از گذراندن دوران استراحت، به رینگ بازگشت و در سامراسلم ۱۹۹۴ میلادی، آندرتیکر بدلی را قهرمانانه شکست داد. ضمن آن که چند ماه بعد در سوروایور سریس همان سال و در یک مسابقهٔ تابوت دیگر موفّق شد تا از یوکوزانا انتقام بگیرد. در همین دوران بود که آندرتیکر با نور پردازی پیش رفته تر، گریم‌های ترسناک و صحبت کردن در غیبت، شخصیّت ماورایی و هولناک خود را ارتقاء داد.

   

  رقابت بین آندرتیکر و اعضای گروه یک میلیون دلاری (شاگردان تد دیبیاسی) در این دوران بسیار پر طرفدار شده بود. آندرتیکر موفّق شد تا بم بم بیگلو و کینگ کونگ باندی را شکست دهد. در رستلمنیا ۱۱ هنگامی که علیه کینگ کونگ باندی مبارزه می‌کرد، کاما در مسابقه دخالت کرد و جام فلزی آندرتیکر را به زور از پول بیرر گرفت. اما در نهایت آندرتیکر کینگ کونگ باندی شکست داد. مدّتی بعد کاما جام آندرتیکر را ذوب کرد و از فلزش گردنبند ساخت. دشمنی آندرتیکر و کاما به مبارزات بین آن دو در سامراسلم منتهی شد و با پیروزی آندرتیکر خاتمه یافت.

   

  آندرتیکر در رستلمنیا ۱۲ رو در روی دیزل (کوین نش) قرار گرفت که با پیروز شدن در برابر این حریف قدرتمند، رکورد پیروزی‌هایش را در رستلمنیا به ۵ رسید.

   

  رقیب سرسخت دیگر او میک فولی (با نام منکایند) بود که درگیری بین آن‌ها بسیار جدی شده بود. در سامراسلم ۱۹۹۶ میلادی مبارزه اتاق ذوب بین آن دو انجام گرفت. پول بیرر که تغییر موضع داده بود، با جام فلزی به آندرتیکر حمله کرد و این امر باعث شد منکایند بازی را ببرد. آندرتیکر برای انتقام، مبارزه‌ای را به نام زنده به گور ترتیب داد. در این مبارزه، برنده می‌بایست حریف را زنده دفن کند. آندرتیکر با وجود کسب پیروزی علیه منکایند، با دخالت چند مبارز مواجه شد. آنها آندرتیکر را دفن کردند. در سوروایور سریس ۱۹۹۶ بین آندرتیکر و منکایند مبارزه‌ای دیگر برگزار شد. آندرتیکر در صورت پیروزی می‌توانست پول بیرر را که در قفسی محبوس و از سقف آویزان بود به چنگ آورد. با وجود کسب پیروزی، گروه جلاد (Executioner) وارد رینگ شد و کمک کرد تا پول بیرر فرار کند. آندرتیکر علیه گروه جلاد در پی پر ویو It's Time مبارزه کرد و آن‌ها در یک مسابقه Armageddon Rules شکست داد.

   

  از سال ۱۹۹۷ تا سال ۱۹۹۹ میلادیویرایش

  نوشتار اصلی: آندرتیکر و کین

  آندرتیکر در پی پر ویو Final Four در مسابقه ۴ نفره سر کمربند WWE شرکت کرد ولی موفق نشد پیروز شود و برت هارت صاحب کمربند ماند. مدتی بعد، هارت کمربند را به سایچو سید باخت و در رستلمنیا ۱۳ آندرتیکر حریف سایچو سید انتخاب شد و با شکست دادن سید برای دومین با قهرمان کمربند دابلیو دابلیو ای شد و رکورد بردهایش در رستلمنیا به ۶ رسید. آندرتیکر در پی پر ویو Revenge of the Taker از کمربند خود مقابل منکایند، در پی پر ویو روز سرد در جهنم (A COLD DAY IN HELL) مقابل استیو آستین، در پی پر ویو پادشاه رینگ (KING OF THE RING) مقابل Faarooq و در پی پر ویو Canadian Stampede مقابل ویدر دفاع کرد. آندرتیکر در سامراسلم می‌باید از عنوان خویش مقابل برت هارت دفاع کند ولی در آن مسابقه به علت دخالت داور مخصوص آن یعنی شان مایکلز شکست خورد و برت هارت به عنوان قهرمان جدید معرفی شد. آندرتیکر در پی پر ویو Badd Blood مقابل مایکلز در یک مسابقه جهنم در قفس مبارزه کرد ولی در آن مسابقه به خاطر دخالت برادرش کین در آن مسابقه شکست خورد. پول بیرر در آن زمان مربی کین بود. آندرتیکر و کین در رستلمنیا ۱۴ مقابل هم قرار گرفتند و آندرتیکر پس از انجام سه بار حرکت تمبستون توانست پیروز شود و تعداد بردهایش در رستلمنیا را به ۷ برساند. مدتی بعد، پول بیرر، آندرتیکر را به مبارزه با کین در یک مسابقه جهنم (INFERNO) (که در سال ۲۰۱۳ نامش به رینگ آتش یا همان RING OF FIRE تغییر کرد) طلبید و این مسابقه با پیروزی آندرتیکر به اتمام رسید.

   

  آندرتیکر در پی پر ویو پادشاه رینگ سال ۱۹۹۸، یک بار دیگر با منکایند، این بار در یک مسابقه جهنم در قفس مبارزه کرد و پیروز شد. این مسابقه بهترین مسابقه سال ۱۹۹۸ نام گرفت. مدتی بعد آندرتیکر با برادرش کین هم تیمی شد و این دو گروه برادران ویرانی را تشکیل می‌دادند. در سامراسلم آندرتیکر مفابل استیو آستین (صاحب کمربند WWE) مبارزه کرد ولی نتوانست صاحب کمربند WWE شود. مدتی بعد آندرتیکر و کین دوباره درگیر شدند و این دشمنی در پی پر ویو Rock Bottom تمام شد، جایی که آندرتیکر یک مسابقه زنده به گور مقابل استیو آستین داشت و کین در آن دخالت کرد و یک تمبستون روی آندرتیکر انجام داد و آستین با دفن کردن آندرتیکر برنده شد. در این زمان پول بیرر بعد از چند سال دوباره از آندرتیکر حمایت کرد.

   

  آندرتیکر و پول بیرر در سال ۱۹۹۹ گروه وزارت خانهٔ تاریکی را تأسیس کرد و چند نفر عضو آن بودند. این گروه در موارد زیادی از آندرتیکر حمایت می‌کردند و به کمک او می‌آمدند. او در رستلمنیا ۱۵، توانست بیگ باس من را در یک مسابقه جهنم در قفس شکست دهد و رکورد بردهایش را به ۸ ارتقاء داد. آندرتیکر با شکست دادن استیو آستین در Over The Edge توانست برای بار سوم قهرمان کمربند WWE بشود و در پی پر ویو پادشاه رینگ از عنوانش مقابل راک دفاع کرد ولی در شب بعد در WWE RAW کمربند را به استیو آستین باخت. آندرتیکر در پی پر ویوFully Loaded مقابل آستین در یک مسابقه اولین خون (First Blood) سر کمربند مبارزه کرد ولی پیروز نشد.

   

  در سامراسلم سال ۱۹۹۹ آندرتیکر و بیگ شو (گروه The UnHoly Alliance) با شکست دادن کین و ایکس پک قهرمانان تگ تیم جهان شدند و تا مدتی صاحب کمربندهای تگ تیم بودند تا این که کمربندها را به گروه راک ان ساک کانِکشن (راک و منکایند) باختند. آندرتیکر و بیگ شو در یکی از شوهای WWE SMACKDOWN مقابل راک و منکایند یک مبارزه زنده به گور تگ تیم برگزار کردند و با پیروزی در آن برای بار سوم قهرمان تگ تیم شدند. در این زمان آندرتیکر به خاطر مصدومیت مجبور شد چند ماهی از مسابقات دور باشد و در رستلمنیا ۱۶ (که به رستلمنیا ۲۰۰۰ معروف بود) حضور پیدا نکرد.

   

  از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۳ویرایش

   

  آندرتیکر در حال انجام حرکت تمبستون روی ریک فلیر در رستلمنیا ۱۸

  آندرتیکر در سال ۲۰۰۰ با چهرهٔ جدید یک موتور سوار وارد رینگ می‌شد. او به دلیل مصدومیت نتوانست در رستلمنیا ۱۶ (رستلمنیا ۲۰۰۰) شرکت کند. او در رستلمنیای ۱۷ در سال ۲۰۰۱ با تریپل اچ مسابقه داد که موفق به شکست او شد. مدتی بعد او و کین تیم برادران نابودگر را دوباره تشکیل دادند و دوبار قهرمانان تگ تیم دبلیو دبلیو ای و یک بار قهرمانان تگ تیم دبلیو سی دبلیو شدند و بهترین تیم سال ۲۰۰۱ نامیده شدند. این دو در پایان سال ۲۰۰۱ به همکاری خود پایان دادند. آندرتیکر در رستلمنیا ۱۸ در سال ۲۰۰۲ ریک فلیر را در یک مسابقه بودن رد صلاحیت شکست داد.

   

  در سال ۲۰۰۲ او با کمک وینس مکماهون توانست هالک هوگان را شکست دهد و برنده کمربند قهرمانی WWE شد اما مدتی بعد در یک مسابقه ۳ نفره مقابل راک و کرت انگل قرار گرفت که در آن مسابقه راک پیروز شد و قهرمان جدید نام گرفت. آندرتیکر که مدتی بود به اسمکدان آمده بود در پی‌پرویو نومرسی سال ۲۰۰۲ در یک مسابقه جهنم درون یک قفس به براک لزنر که کمربند قهرمانی WWE را به دست آورده بود، شکست خورد و نتوانست دوباره قهرمان نامیده شود.

   

  در رستلمنیا ۱۹ سال ۲۰۰۳ در یک مسابقه نابرابر، آندرتیکر در برابر گروه‌ای-ترین شو (آی-ترین و بیگ شو) قرار گرفت و آنان را شکست داد. در پی‌پرویو ونجنس همان سال آندرتیکر در یک مسابقه جان سینا را شکست داد. در پی‌پرویو سوروایور سریس٫ او در یک مسابقه زنده به گور با دخالت کین به نقع وینس مکماهون٫ توسط وینس مکماهون زنده به گور شد و شکست خورد و تا چند ماه در مسابقات شرکت نداشت.

   

  از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۰۵ویرایش

  آندرتیکر پس از بازگشتش٫ دوباره با شکل قدیمی خود یعنی مرد مرده بازگشت. او در رستلمنیا ۲۰ سال ۲۰۰۴ برای بار دوم در پی‌پرویو رستلمنیا در برابر کین قرار گرفت و باز هم او را شکست داد.

   

  در اواخر سال ۲۰۰۴ عامل شکست‌های آندرتیکر در مسابقاتش دخالت‌های Heidenreich بود که این امر به یک درگیری بین این دو انجام شد و آندرتیکر در رویال رامبل سال ۲۰۰۵، Heidenreich را در یک مسابقه تابوت شکست داد.

   

  او در سال ۲۰۰۵ با رندی اورتون درگیری پیدا کرد و در رستلمنیا ۲۱ حتی با وجود دخالت‌های پدر رندی اورتون (باب اورتون) به نفع پسرش او را شکست داد اما بعد در پی‌پرویو سامراسلم رندی اورتون با دخالت پدرش توانست آندرتیکر را شکست دهد. در پی‌پرویو نومرسی رندی به همراه پدرش در یک مسابقه آندرتیکر رو درون تابوت انداختند و آن را آتش زدند. بعد از این ماجرا آندرتیکر تا مدتی از مسابقات دور بود تا این که بازگشت و رندی اورتون را در آرماگیدان در یک مسابقه جهنم درون یک قفس شکست داد.

   

  از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۰۸ویرایش

  آندرتیکر در رویال رامبل بعد از مسابقه کرت انگل و مارک هنری بازگشت و با خراب کردن رینگ به وسیلهٔ رعد و برق، کرت انگل را به مبارزه سر کمربند قهرمانی سنگین وزن (که در دست کرت انگل بود) دعوت کرد. آن‌ها در پی پر ویو بدون راه خروج (No Way Out) رو در روی هم مبارزه کردند ولی در نهایت انگل پیروز شد. مدتی بعد آندرتیکر در شوی WWE SMACKDOWN دوباره مقابل انگل قرار گرفت ولی مارک هنری دخالت کرد و به آندرتیکر حمله کرد. آندرتیکر هنری را در رستلمنیا ۲۲ در یک مسابقه تابوت شکست داد و رکورد بردهایش را به ۱۴ ارتقاء داد.

   

  آندرتیکر و مارک هنری در یکی از شوهای WWE SMACKDOWN دوباره مقابل هم قرار گرفتند اما گریت کالی برای اولین با در WWE حضور پیدا کرد و با حمله به آندرتیکر یک درگیری جدید ایجاد کرد. آن‌ها در پی پر ویو روز قضاوت (Judgment Day) مقابل هم قرار گرفتند اما کالی پیروز شد و آندرتیکر تا مدت زمانی حضور پیدا نکرد تا این که به مسابقات بازگشت و کالی را در یک مسابقه Last Man Standing در یکی از شوهای WWE SMACKDOWN شکست داد.

   

   

  تیم برادران ویرانی

  آندرتیکر در پی پر ویو No Mercy مقابل قهرمان کمربند US، کن کندی قرار گرفت اما با قانون رد صلاحیت شکست خورد زیرا با کمربند ضربه‌ای به کندی وارد کرده بود. مدتی بعد در شوی WWE SMACKDOWN آندرتیکر و کین بعد از ۵ سال یک بار دیگر تیم برادران ویرانی را تشکیل دادند و مقابل کن کندی و ام وی پی قرار گرفتند و پیروز شدند. آندرتیکر و کن کندی در سوایور سریس در یک مسابقه اولین خون مقابل هم قرار گرفتند ولی کن کندی به خاطر ضربهٔ ام وی پی با صندلی به آندرتیکر برنده شد اما آندرتیکر بعد از مسابقه حرکت پایانی خود یعنی حرکت Tombstone piledriver را روی کندی انجام داد. این دو در پی پر ویو Armageddon در یک مسابقهٔ آخرین سواری مقابل هم قرار گرفتند که با پیروزی آندرتیکر به اتمام رسید. مدتی بعد در اواخر سال ۲۰۰۶ در یکی از شوهای آندرتیکر و کین یک بار دیگر یک مسابقه تگ تیم، این بار مقابل بوکر تی و فینلی دادند و پیروز شدند.

   

  آندرتیکر در مسابقه ۳۰ نفره رویال رامبل سال ۲۰۰۷ شرکت کرد و پیروز شد و باتیستا که صاحب کمربند قهرمانی سنگین وزن بود را به عنوان حریفش انتخاب کرد و در رستلمنیا او را شکست داد و پنجمین قهرمانی جهانی اش را به دست آورد و رکورد رستلمنیا خود را به ۱۵ برد ارتقاء داد. مدی بعد مارک هنری به آندرتیکر حمله کرد و این امر موجب صدمه دیدن او برای مدتی شد و کمربند سنگین وزن بودن صاحب ماند تا این که باتیستا دوباره آن را به دست آورد. مدت زمانی بعد آندرتیکر برگشت و در پی پر ویو Unforgiven مارک هنری را شکست داد. در سوایور سریس آندرتیکر در یک مسابقه جهنم درون یک قفس سر کمربند مقابل باتیستا قرار گرفت که آن مسابقه به خاطر دخالت ادج با پیروزی باتیستا به اتمام رسید.

   

  آندرتیکر در مسابقه ۳۰ نفره رویال رامبل ۲۰۰۸ شرکت کرد ولی نتوانست پیروز شود اما در پی پر ویو بدون راه خروج (No Way Out) در یک مسابقه ۶ نفره اتاق حذف که برنده می‌توانست قهرمان کمربند سنگین وزن را در رستلمنیا ۲۴ به مبارزه بطلبد، پیروز شد و در رستلمنیا ادج (که در آن زمان قهرمان بود) را شکست دهد و ششمین عنوان قهرمانی جهانی اش را به دست آورد و البته رکورد رستلمنیا خود را به ۱۶ برد ارتقاء دهد. آندرتیکر در پی پر ویو واکنش شدید (Backlash) از عنوانش در مقابل ادج دفاع کرد اما در پی پر ویو روز قضاوت (Judgment Day) مدیر برنامه ریزی اسمکدان یعنی فیکی گررو به خاطر این که آندرتیکر در آن شب با Countout مقابل ادج پیروز شده بود، اعلام کرد که کمربند بدون قهرمان است. در پی پر ویو یک شب ایستادن (One Night Stand) در یک مسابقه میزها، نردبان‌ها و صندلی‌ها (T-L-C) به ادج شکست خورد. آندرتیکر در سامراسلم ادج را در یک مسابقه جهنم درون یک قفس شکست داد.

   

  از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۰ویرایش

  در اواخر سال ۲۰۰۸، آندرتیکر با بیگ شو درگیر شد و توانست بیگ شو را در یک مسابقه تابوت شکست دهد. در سال ۲۰۰۹ در رستلمنیا ۲۵ شان مایکلز را شکست داد. این مسابقه توسط کمپانی دبلیو دبلیو ای زیباترین مسابقه تاریخ کشتی حرفه‌ای نام گذاری شد. آندرتیکر بعد از آن مسابقه چند ماه از مسابقت دور بود. بعد از بازگشتش در هل‌این‌اسل با شکست سی ام پانک دوباره قهرمان سنگین وزن جهان شد. اما کمربند خود را در پی‌پرویو المنیشن چمبر با دخالت شان مایکلز به کریس جریکو واگذار کرد. او در رستلمنیا ۲۶ سال ۲۰۱۰ دوباره با شان مایکلز مسابقه داد. شرط این مسابقه این بود که در صورت باخت آندرتیکر رکورد وی (نباختن هیچ بازی در رستلمنیا) می‌شکند و اگر شان مایکلز ببازد باید از کشتی حرفه‌ای خداحافظی کند. آندرتیکر این بار هم در مسابقه پیروز شد و باعث خداحافظی شان مایکلز از دبلیو دبلیو ای شد. او مدتی بعد با کین درگیری پیدا کرد و چند بار با هم مسابقه دادند که در آخرین آن‌ها که یک مسابقه زنده به گور بود به علت دخالت گروه نکسز شکست خورد و مدتی در مسابقات غایب بود.

   

  از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۲ویرایش

   

  بازگشت آندرتیکر و درخواست مبارزه مجدد با تریپل اچ در سال ۲۰۱۲

  آندرتیکر در یکی از شوهای WWE RAW برگشت ولی در حین صحبت‌های او تریپل اچ آمد و آندرتیکر را به مبارزه در رستلمنیا ۲۷ طلبید. بین این دو یک مسابقه بدون رد صلاحیت (DQ) و countout انجام شد و در آن مسابقه تریپل اچ از از آندرتیکر حرکات Chokeslam و The Last ride و حرکت اصلی آندرتیکر یعنی Tombstone piledriver را دریافت کرد ولی تسلیم نشد و ۳ بار حرکت پایانی خود یعنی پدیگری و یک با هم حرکت پایانی خود آندرتیکر یعنی تمبسون (Tombstone piledriver) را انجام داد ولی آندرتیکر هم تسلیم نشد و توانست با حرکت دروازه جهنم (Hell's Gate) تریپل اچ را تسلیم کند. پس از مسابقه آندرتیکر به علت آسیب شدیدی که دیده بود نتوانست با پای خودش رینگ را ترک کند و به علت مصدومیت شدید، دیگر حضور نیافت. این مسابقه تنهاترین مسابقه آندرتیکر در سال ۲۰۱۱ بود. تریپل اچ به خاطر انجام دادن حرکت Tombstone piledriver روی آندرتیکر، یک جایزه Slammy Award را برد. آندرتیکر در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۲ یک شب پس از رویال رامبل ۲۰۱۲ بعد از گذشت ۱۰ ماه دوری از مسابقات در شوی WWE RAW بازگشت و بار دیگر رو در روی تریپل اچ قرار گرفت و به او فهماند که می‌خواهد بار دیگر، این بار در رستلمنیا ۲۸ با او مبارزه کند ولی تریپل اچ بدون این که حرفی بزند رینگ را ترک کرد و آنرتیکر چندبار دیگر به او پیش نهاد داد. در نهایت با مطرح کردن شکست خوردن شان مایکلز از آندرتیکر و این که تریپل اچ از شان مایکلز ضعیف تر است، تریپل اچ تقاضای مسابقه آندرتیکر را پذیرفت ولی شرط گذاشت که نوع مسابقه باید جهنم درون یک قفس باشد و آندرتیکر قبول کرد. آندرتیکر توانست برای بار سوم تریپل اچ را در رستلمنیا شکست دهد و به رکورد ۲۰ برد و صفر باخت برسد. در پایان مسابقه‌شان مایکلز که داور ویژه مسابقه بود به همراه آندرتیکر از تریپل اچ تقدیر کردند.

   

   

  آندرتیکر و کین در حال انجام حرکت Tombstone piledriver در قسمت ۱۰۰۰ از شوی WWE RAW

  آندرتیکر پس از این مبارزه دیگر حضور نیافت (فقط یک بار در قسمت هزارم WWE RAW پیدا کرد و برادرش کین را از حمله ۶ نفر نجات داد و آن‌ها دو نفری حریف آن ۶ نفر شدند) تا تریپل اچ زمانی که جایزه بهترین مسابقه سال (مبارزه جهنم در قفس با آندرتیکر) را دریافت می‌کرد، اعلام کرد که هنوز کسی آخرین مبارزه آندرتیکر را ندیده و او بازنشسته نخواهد شد و به WWE باز خواهد گشت.

   

  از سال ۲۰۱۳ تا به امروزویرایش

  آندرتیکر مدتی قبل از رستلمنیا ۲۹ در شوی راو (WWE RAW) به سبک قدیمی به رینگ آمد و تقاضا حریف کرد که در این لحضه رندی اورتون، سی ام پانک، بیگ شو و شیمس وارد رینگ شدند و هر چهار نفر طالب مسابقه با آندرتیکر بودند که در نهایت فیکی گررو مسابقه چهار نفره تشکیل داد که سی ام پانک پیروز مسابقه شد و به مساف آندرتیکر در رستلمنیا ۲۹ رفت. مدتی بعد دوست قدیمی آندرتیکر و کین یعنی پول بیرر فوت کرد. زمانی که آندرتیکر و کین در حال اجرای مراسم یاد بود پول بیرر بودند سی ام پانک دخالت کرد و جام قدیمی پول بیرر را دزدید و بارها به خاطره او بی‌احترامی کرد و آندرتیکر و کین را به تمسخر گرفت. این دو درنهایت در رستلمنیا ۲۹ باهم مسابقه دادند که آندرتیکر با وجود دخالت‌های بسیار پول هیمن که مربی هراه سی ام پانک بود، موفق شد سی ام پانک را شکست داده و رکورد پیوزی‌های خود در رستلمنیا را به ۲۱–۰ ارتقاء دهد. پس از آن مسابقه، در WWE RAW گروه حفاظ به آندرتیکر حمله‌ور شدند اما کین و دنیل برایان (تیم هل نو) به کمک آندرتیکر آمدند و گروه حفاظ را فراری دادند. در یکی از شوهای WWE RAW دو گروه برادران ویرانی (آندرتیکر و کین) و تیم هل نو (کین و دنیل برایان) با هم ترکیب شدند و در مقابل گروه حفاظ (سِت رالنز و دین امبراس و رومن رینز) مسابقه تگ تیم سه به سه دادند و حفاظ برنده شد. در شو WWE SMACKDOWN آن هفته آندرتیکر مقابل دین امبراس قرار گرفت و با انجام حرکت دروازه جهنم (Hell's Gate)، دین امراس را تسلیم کرد ولی پس از مسابقه گروه حفاظ حرکت بمب قدرت سه‌گانه را روی آندرتیکر انجام دادند و با این کار آندرتیکر را روی میز گزارش گران کوبیدند و میز شکست. بعد از آن آندرتیکر تا پایان سال ۲۰۱۲ حضور دیگری نیافت اما کین این درگیری را ادامه داد ولی موفق نشد و البته در پی پر ویو قوانین بی شمار، کین و دنیل برایان کمربندهای تگ تیم را به ست رالنز و رومن زینز (۲ عضو گروه حفاظ) باختند و همکاری تیمی آن‌ها پایان یافت.

   

  در تاریخ ۲۴ فوریه سال ۲۰۱۴، براک لزنر که بازگشته بود به همراه پول هیمن در WWE RAW حضور یافت تا اعتراض خود را به خاطر نداشتن مسابقه قهرمانی در رستلمنیا ۳۰ اعلام کند. تریپل اچ به خاطر راضی کردن او یک قرارداد آزاد به او داد تا برای خودش یک رقیب غیر از قهرمان برای رستلمنیا انتخاب کند؛ ولی لزنر و هیمن این را نمی‌خواستند چون کسی جز قهرمان را لایق مبارزه با لزنر نمی‌دیدند و تصمیم گرفتند رینگ را ترک کنند که ناگهان آندرتیکر پس از چندین ماه دوری از مسابقات بار دیگر برگشت و به نشانه پاسخ به او وارد میدان شد، سپس به درون رینگ آمد و لزنر را که به او اصرار می‌کرد که قرارداد را امضاء کند با حرکت Chokeslam به میز کوبید. در آن مسابقه در نهایت تعجب آندرتیکر در حالی که تصمیم به انجام مجدد حرکت سنگ قبر کوب داشت، از لزنر یک F-5 دریافت کرد و شکست خورد. وی پس از خروج از سالن ورزشی در بیمارستان بستری شد. پس از این موضوع بود که رکورد شکست‌ناپذیری او در رستلمنیا به پایان رسید اما وی هم‌چنان رکورد بیش‌ترین پیروزی در رستلمنیا را دارد.

   

  در اوایل سال ۲۰۱۵، بری وایت که از چند هفته قبل‌تر، حرف‌هایی رمزآلود می‌زد و به‌طور تلویحی آندرتیکر را خطاب قرار می‌داد، در فست لین به‌طور رسمی آندرتیکر را به مبارزه طلبید.[۲] در شوی WWE RAW به تاریخ ۹ مارس، وایت با در دست گرفتن کوزه خاکستر که نماد آندرتیکر بود او را تحریک به پاسخ کرد و این جا بود که ناگهان صدای آندرتیکر پخش شد که گفت: «تو در آرامش ابدی قرار خواهی گرفت» و بدین ترتیب مسابقه وایت و آندرتیکر برای رستلمنیا ۳۱ رسمی شد.[۳] آندرتیکر با پیروزی در آن مسابقه رکورد خود را به ۲۲برد ارتقاء داد.


  Exselent webloag akhbarwwe news
  این مطلب تا کنون 66 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 17 خرداد 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158202
 • بازدید امروز :105785
 • بازدید داخلی :5991
 • کاربران حاضر :140
 • رباتهای جستجوگر:355
 • همه حاضرین :495